Vážení přátelé, třetí várka kapel potvrzených pro MetalGate Czech Death Fest 2017 je tady! Tato je především death metalového ražení, až na pár výjimek, a taktéž v ní najdete nejednoho ostříleného veterána, jelikož čtyři z pěti uvedených kapel vznikly v 90. letech.

Nově se tedy těšte na:

POPPY SEED GRINDER (cz)

Domácí brutal death/HC drtičku POPPY SEED GRINDER jistě není třeba nějak sáhodlouze představovat, jelikož se na české scéně pohybuje již od roku 1997 a od té doby si své fanoušky našla i v zahraničí, kam pravidelně vyráží na turné. NA MGCDF zavítali PSG naposledy v roce 2015, takže je nejvyšší čas dát si repete a bonusem k tomu budiž fakt, že kapele vyšla loni v srpnu nová deska „Bleeding Civilization“.


ARMADA (mx)

Tak přeci jen dojde na Mexico i letos, jelikož právě odtud je death metalová úderka ARMADA, vzniklá v roce 2009, která se vyznačuje celkem silnými vazbami na domácí scénu. V roce 2015 odehrála v rámci svého evropského turné hned několik vystoupení v ČR, včetně festivalů AFOD či Eternal Hate Fest. O rok později pak ARMADA doprovázela český tandem Inferno a Panychida během jejich mexického turné, a téže role se zhostí i letos v únoru, kdy svůj výsadek do Mexika podniknou spolupořadatelé MGCDF Tortharry. Krom toho taktéž doprovázela Hate, Enslaved či Malevolent Creation během jejich mexických koncertů. Na MGCDF 2017 přiveze ARMADA své aktuální album „Rebellion My Religion“ z roku 2014. Nenechte si ujít!


MARTYRIUM (mt)

I našeho dalšího zahraničního hosta, blackened industrial death metalovou formaci MARTYRIUM ze středomořského souostroví Malta, jste mohli na českých podiích již vidět, minimálně v roce 2014 kdy do ČR zavítal v rámci středoevropského turné. Tato kapela působí již od roku 1999 a je de facto jedním z průkopníků extrémního, především do blacku laděného, metalu na Maltě. Na svém kontě má MARTYRIUM čtyři studiová alba, z nichž to aktuální, „Destiny Wore A Bondage Mask“, vyšlo loni v březnu. Kapela je též činná i pořadatelsky a stojí za dvojící maltézských festivalů – Dark Winter Meeting a Voices Of The Succubi, který je pozoruhodný tím, že se soustředí výhradně na kapely mající ve svém čele zpěvačku. Vystoupení MARTYRIUM slibuje silný zážitek, tak ať ho nepropásnete!


PROFANITY (de)

Abychom neopomněli německou metalovou scénu, můžete se na MGCDF 2017 těšit na progressive death metalovou kapelu PROFANITY, která to táhne od roku 1993 a za tu dobu odehrála bezpočet koncertů a festivalů od Maryland Deathfestu po Obscene Extreme. Letos se kapela chystá vydat nové album „The Art of Sickness“ a tudíž doufejme, že něco z nového materiálu zahrají i u nás.


SHAARK (cz)

Opět z domácí scény tu máme další stálici, a to konkrétně Bzeneckou thrash metalovou legendu SHAARK, která je na scéně od roku 1991 a stála u zrodu stejnojmenného nahrávacího studia. Na svém kontě má tři dema a čtyři studiová alba, z nichž to poslední „Again With Hatred“ vyšlo v roce 2005, a taktéž i předskakování světovým thrashovým ikonám jako Sodom, Holy Moses, Exodus či Testament. Na MGCDF se objeví poprvé, takže je pořádně přivítejte!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)