Vážení přátelé, slíbili jsme vám další potvrzené kapely, což taky splníme, ovšem tentokráte pro vás máme něco speciálního. Dnešní várka obsahuje pouze jedno jméno, ale zato se jedná o prvního ze tří headlinerů letošního ročníku.

Takže přivítejte DIABOLICAL!

Jedna z ikon švédské death metalové scény, která nicméně od svých začátků v roce 1996 tvrdošíjně překračovala (a stále překračuje) zažité konvence tohoto subžánru, čímž neustále překvapovala (a překvapuje) jak fanoušky, tak recenzenty. První průlom do širšího povědomí přišel mezi léty 2000 a 2002, kdy v rychlém sledu vyšly první tři počiny kapelní diskografie, a to debutové EP „Deserts of Desolation“ (2000), první studiové album „Synergy“ (2001) a jeho nástupce „A Thousand Deaths“ (2002). Po vydání posledního zmíněného titulu vyrazila kapela na několik evropských turné po boku Amon Amarth, Vomitory a Defleshed. Na další zářezy si fanoušci museli nějakou dobu počkat, ale pak se jim dostalo čtveřice alb „The Gallery of Bleeding Art“ (2008), „Ars Vitae“ (2011), „Neogenesis“ (2013) a „Umbra“ (2016), které pozvedly tvorbu DIABOLICAL do nových výšin.

Dodejme, že na MGCDF se DIABOLICAL představí poprvé, takže by vás jejich vystoupení nemělo minout!

Enjoy a více zase příště.

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)