Vážení přátelé, naše pásmo specialit pokračuje i dnes. Dva headlinery letošního devátého ročníku už znáte. Jeden zbývá. A dnes vám řekneme, kdo to je.

Ve Skandinávii zůstaneme i nadále, jelikož do čela naší extrémní dramaturgické linie se staví ENTOMBED A.D.!

Jedna z ikon skandinávského death metalu vzniklá ve Stockholmu v roce 1987, původně pod názvem Nihilist. O dva roky později, poté, co kapelu opustil baskytarista Johnny Hedlund (aby založil Unleashed), se zrodili Entombed a do popředí zájmu se vyšvihli již svým debutovým albem „Left Hand Path“ z roku 1990. Získanou reputaci pak stvrdili druhou studiovou deskou „Clandestine“, která vyšla o rok později. V té době drtili Entombed nekompromisní švédský death metal, jehož poznávacím znamením byl charakteristický zvuk kytar připomínající kotoučovou pilu. Od třetího alba „Wolverine Blues“ ovšem do jejich hudby vstoupily heavy metalové a hard rockové vlivy, čímž vznikl death 'n' roll, styl, který se stal na dlouhou dobu poznávacím znamením Entombed. Zpátky ke kořenům, tedy k čistokrevnému death metalu, se kapela vrátila až v roce 2007 na album „Serpent Saints – The Ten Amendments“. V roce 2014 opustil Entombed Axel Hellid, poslední ze zakládajících členů, nicméně zbytek sestavy pokračoval pod vedením zpěváka L-G Petrova dál, a tak se začala psát nová kapitola, tentokráte pod názvem ENTOMBED A.D. Jejich debutový počin „Back To The Front“ vznikl ještě v témže roce a věrný svému názvu vrátil kapelu na výsluní, nebo do první linie chcete-li. O dva roky později následovalo aktuální album „Dead Dawn“.

Ať již tedy patříte mezi fanoušky starých Entombed, nebo právě aktuální tvorby, vystoupení ENTOMBED A.D. by pro vás mělo být povinností!

Enjoy a více zase příště.

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)