Vážení přátelé, s novým týdnem tu máme opět další expanzi soupisky MGCDF 2017. Ne, ještě nekončíme, i když do finiše se už blížíme. Zůstáváme na domácí scéně a pohybovat se budeme zase pro změnu v méně ortodoxních vodách.

Nově se tedy těšte na:

ARCH OF HELL (cz)

Pokud máte povědomí o brněnské metalové scéně, jméno ARCH OF HELL vám jistě nebude neznámé. Tato banda vznikla v roce 2006 jakožto melodic black metalové těleso, avšak postupem času se propracovala někam na pomezí symfonického a melodického metalu, do kterého přidává death metalové vlivy. Kapelní diskografie obsahuje dva zářezy, a to debutové album „One Day“ z roku 2008 a druhou studiovku „Freakshow“ z roku 2016. Mezi kapelní aktivity taktéž patří pořádání populárního festivalu Waiting for the Winter na domácí brněnské půdě, který se loni dočkal i své jarní variace Waiting for the Summer. Na MGCDF už AoH byli, a to v roce 2011, takže je po šesti letech vítáme zpět. Buďte u toho!


SECRET OF DARKNESS (cz)

Melodic blackened death metalová smečka vzniklá v roce 2005, kdy se dává dohromady jádro sestavy kapely. V únoru 2006 proběhl první koncert této formace, pouze instrumentální, jelikož se SoD nepodařilo sehnat vhodného zpěváka. Tento problém je vyřešen v listopadu 2006 a kapela tak může začít fungovat naplno. V roce 2008 vychází debutové EP „…and the Dark Begins“. O dva roky později se SoD stávají stájovou kapelou MetalGate Records, pod kterými vychází oba následující počiny, a to „(IN)HUMANITY“ v roce 2011 a „Neotericus Universum“ v roce 2014. V rámci svých koncertních aktivit SoD dvakrát předskakovali Rotting Christ na klubovém festivalu Hellenic Darkness, navštívili Norsko a Německo, vystoupili na Brutal Assaultu a již třikrát zahráli u nás na MGCDF. Fanoušci black-death metalu skandinávského střihu by rozhodně neměli chybět u jejich čtvrtého návratu na naše podium.


SOUL DECODER (cz)

U kapel působících ve vodách metalové avantgardy se stává, že jejich hudební styl nelze dost dobře definovat či klasifikovat. Takový je i případ pražského komanda SOUL DECODER, které vzniklo na přelomu 2012 a 2013. V únoru 2014 následoval první koncert v pražském klubu Cross, a na jaře následujícího roku vzniklo debutové EP „Turn Off The Sun“. Toto bylo jediným zářezem v kapelní diskografii až do loňského léta, kdy vznikl singl „Rotten Roses“, který představuje novou kapitolu v hudebním směřováním kapely, a to posun od melodického death metalu a metalcoru k techničtějšímu, atmosferičtějšímu, progresivnějšímu a extrémnějšímu výrazivu. Pokud tedy holdujete kapelám, které nehledí na žánrové konvence a jdou svojí vlastní cestou, neměli by vás SOUL DECODER na MGCDF minout!


SELF-HATRED (cz)

Plzeňská formace, která vznikla v roce 2014 původně jako jednočlenný projekt, ale záhy se transformovala v plnohodnotnou kapelu navazující na ty nejlepší tradice české doom metalové scény. Aby taky ne, když v řadách SELF-HATRED působí veteráni z Et Moriemur, Dissolving of Prodigy, SSOGE, Llyr, či Quercus. Ona návaznost je ovšem pojata specifickým způsobem, který kombinuje funeral doom a depressive black metal, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na debutovém albu "Theia", které vyšlo loni v září a zaslouženě sklízí řadu pozitivních ohlasů. Přijďte se přesvědčit o tom, že český doom rozhodně ještě není odepsaný!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)