Vážení přátelé, máme tady závěrečnou várku kapel pro MGCDF 2017! Když jsme se tak dívali na alternativní část naší soupisky, dospěli jsme k názoru, že nám k úplnosti chybí nějaká skočná elektronika.

Takže jsme zalovili v domácích vodách a máme pro vás hned tři interprety, z nichž každý má svůj svébytný styl, ale elektronické samply jim všem jsou vlastní.

Nově se tedy můžete těšit na:

DENOI (cz)

Brněnská úderka vzniklá v roce 2012 pod názvem Denoisum. Původně se jednalo o nu-metalovou kapelu, nicméně postupem času se v hlavách jejích členů zrodil záměr tvořit moderní elektronickou taneční hudbu, která by v sobě zároveň měla metalový a hardcorový drive. A tak se zrodili DENOI, kteří svůj svébytný styl, kombinující metal, rap a elektroniku, nazývají „dance metal“. V roce 2015 vzniklo debutové album „Disco Violence“. O rok později se pak DENIO objevili na Masters of Rock a taktéž se dostali i na polský Woodstock. Jejich šílený discocirkus nyní míří na MGCDF a rozhodně vás v klidu nenechá. Takže everybody move your feet!


ALL FRIENDS DEAD (cz)

Turnovská synth-corová smečka vzniklá v roce 2011, jejíž členové čerpají inspiraci od metalu, přes hardcore a rock n’ roll, po synth-pop z 80. let. Takže opět něco pro ty, kteří mají rádi spojení kytar a elektroniky. Pro nás jsou AFD staří známí, jelikož se účastnili pátého ročníku soutěže MetalGate Massacre, kde jim divácké hlasy zajistili celkové třetí místo, a dále v roce 2014 předskakovali slovutným Samael na MetalGate Season Enclosure. Kapela momentálně chystá své debutové EP a my se těšíme, až je opět uvidíme. Těšte se taky!


OTUS (cz)

Příjmením Hobst. Skladatel známý především jako kytarista cyber metalových Minority Sound nám letos na MGCDF přiveze porci vlastnoruční práce. Jelikož se jeho sólová tvorba zaměřuje především na herní soundtracky, je jasné že toto vystoupení ocení především geekovštější část obecenstva. Jeho potemnělá elektronická hudba v sobě spojuje jak prvky klasické herní muziky, Breakbeatu či Psytrancu, tak i metalové a rockové postupy s moderní epickou hudbou, to vše okořeněné lehkými ambientními vlivy. A navíc se bude jednat o debutové vystoupení, které by si tedy neměl nechat ujít žádný milovník neortodoxních postupů!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)