Vážení přátelé, ani jubilejnímu desátému ročníku se čertužel nevyhnou změny na soupisce. Jak nás informovala agentura zastupující kanadské CRYPTOPSY, kapela zrušila své evropské koncerty během léta, do čehož naneštěstí spadá i MGCDF.

Dobrou zprávou nicméně je, že na uvolněné místo nastupuje kapela neméně extrémního ražení, a to maltští řezníci Beheaded!

Na maltskou metalovou scénu jsme se podívali již v rámci loňského ročníku, a letos se na tento ostrov ve Středozemním moři symbolicky vypravíme znovu, tentokráte ve společnosti death metalových řezníků BEHEADED. Tato skvadra vznikla v roce 1991 a již svým prvním demem „Souldead“, které vyšlo o čtyři roky později, na sebe upoutala solidní pozornost. Ten pravý průnik do mezinárodního povědomí přišel v roce 1998 s debutovým albem „Perpetual Mockery“, díky kterému BEHEADED poprvé vyrazily na zahraniční turné, a to i do ČR, kde se objevili po boku Fleshless. Na druhou řadovku si fanoušci BEHEADED sice museli počkat až do roku 2002, ale o to větší pecka to byla, jak například dokládá i verdikt 9/10 od slovutného magazínu Terrorizer. V téže době vyrazila kapela též na své první turné po Spojených státech. Další zářezy do kapelní diskografie přišly v roce 2005 (album „Ominous Bloodline“), 2012 (album „Never To Dawn“) a zatím naposledy loni s albem „Beast Incarnate“, které představilo BEHEADED s obměněné sestavě a s ještě extrémnějším zvukem než dříve. A vzhledem k tomu, že BEHEADED na MGCDF ještě nehráli, o to větší důvod nenechat si jejich vystoupení utéct!


A aby toho nebylo málo, přidáváme ještě jedno jméno, konkrétně italskou brutal death drtičku Hideous Divinity.

Tato italská death metalová smečka vznikla v roce 2007 jakožto projekt Enrica Schettina, jednoho ze zakládajících členů Hour Of Penance. Ještě v témže roce vzniká dvou skladbové demo „Sinful Star Necrolatry“, které nabídlo silný mix evropského a amerického death metalu a zapsalo tak HIDEOUS DIVINITY do hudebního povědomí. Následně to sice vypadalo, že se nad kapelou zavřely vody, nicméně v roce 2010 se HIDEOUS DIVINITY objevili, v nové sestavě, na několika koncertech ve Skandinávii, kam se o rok později vrátili, a to rovnou na proslulý Inferno Festival. Že je tato mašinérie zpět pak definitivně potvrdilo vydání debutového alba „Obeisance Rising“, koncepčního počinu, založeném na sci-fi hororu „They Live“ (v češtině „Jsou mezi námi“) z roku 1988 kultovního amerického režiséra Johna Carpentera, čímž vznikl trend, který HIDEOUS DIVINITY drží dodnes. Druhé studiové album „Cobra Verde“, vydané v roce 2014, tak svoji inspiraci čerpalo ze stejnojmenného dramatu režiséra Wernera Herzoga z roku 1987, zatímco loni vydaná novinka „Adveniens“ odkazuje na další ikonický sci-fi horor od neméně kultovního režiséra, a to na „Videodrome“ Davida Cronenberga (ovšem najdete tu reference na dílo německého meziválečného filozofa Waltera Benjamina). V kombinaci s přímočarým, nicméně technicky precizním, brutálním death metal se tak jedná o vskutku intenzivní zážitek. Tak ať vám neunikne naživo, a navíc ve festivalové premiéře!

 

Tímto je zároveň line-up MGCDF 2018 kompletní!