Vážení přátelé, tak jsme opět tady s další várkou kapel potvrzených na nadcházející 11. ročník naší/vaší domácí metalové veselice! Tentokráte zůstaneme víceméně na domácí scéně a trochu přitvrdíme.

Těšit se totiž nově můžete na:

TORTHARRY (cz)

Byli tu a budou. Ano, řeč je o naší festivalové stálici TORTHARRY. Bez těchto hronovských death metalových veteránů si už naši/vaši metalovou veselici nedovedeme představit a to nejen proto, že i oni na svých bedrech nesou organizační břímě. MGCDF by prostě nebyl kompletní bez pecek jakými jsou „100 % Follower“, „Tennosei no Tenshi“ nebo aktuální „Without A Break“. Ano, slovo aktuální je stále na místě, neboť poslední studiová deska „Sinister Species“ slaví čerstvě své první narozeniny. TORTHARRY její propagaci věnovali značnou část loňského roku (připomeňme četné koncerty jak doma, tak v Německu, Rakousku nebo Španělsku). Ani v letošním roce se pánové nehodlají šetřit a ukážou se na koncertních prknech například v Polsku, Španělsku nebo Nizozemí. My se ale určitě nemusíme ptát, s kolika z vás se potkáme na jejich vystoupení na MetalGate Czech Death Festu 2019, že ne?


NAHUM (cz)

Death-thrash metalová mašina z Ostravy, o které jste nemohli slyšet snad jen v případě, že žijete v klášteře nebo trpíte tinitem. Skupina, která vznikla v roce 2004, vydala koncem loňského roku svou třetí fošnu „Within Destruction“ a ta začala – věrna svému názvu – okamžitě ničit vše v blízkém i dalekém okolí. Deska sbírá excelentní hodnocení napříč domácími i zahraničními médii a například v anketě časopisu Spark o album roku 2018 obsadila v kategorii death metal fantastické druhé místo. NAHUM mají zkrátka a dobře našlápnuto krokem rázným a jak se říká, hodně vysoko míří. Na podporu své dosud nejtvrdší desky, která tematicky uzavírá příběh, jenž započal již na debutu „The Gates Are Open“, skupina v lednu 2019 zahájila masivní stejnojmenné tour, jenž zasáhne Českou i Slovenskou republiku a Polsko. Kapela tímto tour rovněž oslaví 15 let své existence. Jsme rádi, že i na MGCDF 2019 si budeme moct znovu vychutnat jejich rychlost, brutalitu a kytarová sóla jak vystřižená ze školy mistra Chucka Schuldinera.


AWRIZIS (cz)

Průkopníci hybrid metalu se vrací na místo činu! AWRIZIS jsme u nás naposledy hostili v roce 2017 a jelikož tihle mládenci sklidili značný úspěch, máte je nyní zpět! Znovu se tedy budete moci zaposlouchat do neuvěřitelné kombinace melodického death metalu, black metalu, groove metalu, coreových prvků a kdo ví čeho ještě. Kapela, která je na death metalovou škatulku moc moderní a melodická a na black metalovou škatulku moc death metalová, vydala loni do detailu vyladěnou desku „Dreadful Reflection“ a v rámci její propagace se letos vydává na turné po České republice. V červnu to pak Marek „Frodys“ Pytlik, bratři Gruntové a Lord Izual rozjedou u nás na Broďáku!


PIKODEATH (cz)

Liberecká parta PIKODEATH vznikla v roce 1998. Ve svých počátcích se pánové cítili jako doma v čistě thrash metalovém vyznění. Přes grindcorové období (ve kterém jsme je mimochodem přivítali na úplně prvním MetalGate OpenAir) dospěla kapela do fáze, v níž kombinuje thrash a death metal. V roce 2011 se PIKODEATH stávají mezinárodní skupinou, neboť mikrofonu se ujal německý zpěvák Loppi. V letošním roce vstoupilo toto komando do třetí dekády své existence, takže si oslavy dvacetiletého jubilea na scéně nenechte ujít ani na MetalGate Czech Death Festu, nota bene už proto, že na Broďáku se PIKODEATH objevili naposledy v roce 2010.

Enjoy a více zase příště!