Vážení přátelé, po krátké pauze tu pro vás máme další várku kapel potvrzených pro chystaný 11. ročník naší/vaší domácí metalové veselice. Tentokráte čistě z domácí scény a co se hudebního zaměření týče, z extrémních vod se na chvíli přesuneme na cyber-corovou vlnu.

Těšit se totiž nově můžete na:

MINORITY SOUND (cz)

Pražskou cyber metalovou partu MINORITY SOUND, kterou v roce 2007 založili zkušení harcovníci Ota Hobst (alias Otus) a Aleš Hampl (alias Gulesh) jakožto projekt, v němž mohli naplno pěstovat svoji vášeň pro symbiózu elektroniky a řezavých kytar, jistě není třeba nějak zvlášť představovat, už proto, že je na MGCDF vídáte pravidelně, naposledy loni. A pokud si náhodou říkáte, že na repete je možná trochu brzo, vězte, že pro to máme pádný důvod, a to novou fošnu, kterou MINORITY SOUND chystají na letošní jaro! Ostatně ukázku nového materiálu už proběhla, a to právě v rámci jejich vystoupení na loňském desátém ročníku, takže je jen logické, abychom si dali i zbytek nového repertoáru. A jak je pro tuto formaci typické, s každým dalším studiovým albem prozkoumávají MINORITY SOUND nové oblasti jak hudební, tak tematické, takže zatímco dosud poslední „Drowner’s Dance“ na pozadí epické orchestrálnosti spojené s heavy kytarami a nesmlouvavým harsh vokálem nastínilo vizi dystopické budoucnosti, právě připravovaná deska „Toxin“ bude osobní až intimní výpovědí, pro níž se v kapelních kruzích vžil příhodný podtitul „...of drugs and men”. Letos tak na Broďáku budete mít možnost začít naživo novou kapitolu MINORITY SOUND a zatrsat si tak na lehce narkotickou skočnou.


SOMETHING LIKE (cz)

SOMETHING LIKE vznikli v roce 2001. Po počátečních průtazích se v roce 2006 objevuje první studiové CD. Sestava se však často mění a konsoliduje se až kolem roku 2014. Nicméně od té doby do toho SOMETHING LIKE začínají bušit jako nikdy předtím. Ve svém dosud nejsilnějším složení vydávají úspěšný počin „MMXVI“, nahrávají klip k písni „Vy víte kdo jste“ a odehrávají spoustu koncertů doma i v zahraničí (mimo jiné jsou k vidění na festivalech Rock For People, Death Coffee Party a dalších a předskakují také kapelám War Of Ages, xViciousx, Jeruji nebo třeba Death Remains). Hudebně skupina kombinuje prvky raného metalcoru s těmi novými. Zajímavostí je, že SOMETHING LIKE píšou texty výhradně v mateřském jazyce. Na MetalGate Czech Death Festu pak všem slibují pořádnou porci energie, kterou si nechceš nechat ujít.


SECRETS OF SEPARATION (cz)

Melodic metalcorová banda z Valašského Meziříčí, která aktivně působí od roku 2014, a tudíž letos slaví první pětiletku. Na kontě má debutové album „Suffering in Absurdity“ z roku 2016 a letos na jaře slibuje nové EP a dva nové videoklipy. Za sebou má hraní v klubech po celém Česku a na Slovensku, vidět jste je mohli například jako support ukrajinské mlátičky Jinjer nebo na festivalech SkullFest, Rockové Chrlení či Waiting for the Winter. Nyní je čeká mimo koncertu na MGCDF jarní tour po celé republice k novému EP. Těšit se můžete na energickou metalcorovou show plnou dredatých chobotnic, létajících kytar a krabího tance.

Enjoy a více zase příště!