Vážení přátelé, tak horké to zase nebude, i když nutno podotknout, že oproti předchozím ročníkům na tom již osmém přeci jen proběhnou změny hned v několika klíčových oblastech. Vezmeme to hezky popořádku:

I) Dramaturgie aneb víc zahraničních kapel

Nebojte, o řáckou porci z domácí metalové provenience ochuzeni rozhodně nebudete, ale zároveň bychom vám rádi představili zajímavé či neotřelé formace působící na globální metalové scéně. První potvrzené kapely představíme začátkem prosince a doufáme, že se vám náš výběr, který bude jako obvykle stylově pestrý, bude líbit. Zatím ale nesmíme ani naznačovat.


II) Doprovodný program aneb co bychom pro vás neudělali

Jelikož chceme, abyste si to u nás opravdu užili, rozšiřujeme doprovodné aktivity a festivalové služby. O co konkrétně?

  • Dětský koutek – jakožto rodinný festival vám nově nabídneme možnost zábavného programu pro vaše ratolesti za dohledu kvalifikovaného personálu, aby i naši nejmenší návštěvníci měli na festival pěkné vzpomínky.
  • Festivalový biograf – jelikož bude hudební produkce končit opět relativně brzo (obvykle kolem půlnoci), nabízíme vám jakožto jednu z odpovědí na otázku, co s načatým večerem, možnost zhlédnout každý večer projekci (čeho přesně ještě nevíme, ale prý to bude netradiční a možná i skandální) v našem Biografu bratří Gorganů. Tento odstartuje vždy na pódiu po skončení hudební produkce toho kterého dne.

  • Aktivity takzvaně pro případ dlouhé chvíle – pokud byste si chtěli dát pauzu od všeho toho rámusení na podiu a nevěděli do čeho šťouchnout, co takhle vyzkoušet šipkovou střelnici nebo si zasoutěžit v zatloukání hřebíků?
  • Festivalový táborák – jelikož na našem festivalu vládne již tradičně pohodová atmosféra a duch fair play se vznáší nad vodami rybníku Brodský, rádi bychom to podtrhli nefalšovaným táborákem, který bude přímo na hlavní festivalové ploše. Opékání špekáčků bude samozřejmě možno praktikovat.

III) Festivalový catering aneb hudba možná prochází žaludkem

Řekněme si to narovinu, strava na festivalech zpravidla mívá rezervy. Příští rok se tedy postaráme, aby si to u nás užily i vaše chuťové buňky. Tekutý chleba od partnerského pivovaru Primátor je samozřejmostí.

 

V souvislosti s cateringem tu máme ještě jednu změnu – festivalové platidlo. Ano, už to dorazilo i k nám. Premiérově na osmém ročníku se bude občerstvení nakupovat nikoliv za klasickou měnu, ale za speciální festivalové platidlo, které si každý návštěvník smění při vstupu do areálu. Zároveň uděláme maximum proto, a to včetně nastavení cen občerstvení, aby to pro vás byl co nejmenší opruz.


Tak hrozné to zas není, že? Jinak je vše při starém – tři dny, 34 kapel, stejné místo činu.

Vaše letní dovolená s poněkud těžším soundtrackem čeká. A již nyní si můžete pořídit vstupenky, jelikož předprodej první emise za 600 Kč právě odstartoval na MetalGate e-shop a v Tortharry shopu!

 

Apropos, málem bychom zapomněli. Vítejte na novém webu MetalGate Czech Death Fest. Právě zde se dozvíte vše podstatné z festivalového dění. Krom toho doporučujeme sledovat též festivalový Facebook a YouTube kanál.

Tak na viděnou v létě na Broďáku!

 

Oficiální FB událost / aktuální tisková zpráva